fbpx

Napalm Shots

Napalm Shots

Napalm Shots

65.00ден

Тестирано одличен pre-workout напиток. Предноста е во тоа што ви е потребна само половина доза, за оптимални ефекти! Се пие 30 мин пред почеток на вежбањето!
Со вкус на јаболки & мента и лимон & мента
Порција: ½ ампула (30мл) 1/2 доза цела доза
Количина во: 30мл 60мл
Бета-аланин 2500мг 5000мг
Таурин 1000мг 2000мг
Безводен кофеин 200мг 400мг
Глукоронолакот 125мг 250мг
Хидролизиран казеин 25мг 50мг
Нето количина: 60мл

БЕЗ ДОДАТОК НА ШЕЌЕР!

40 in stock

Category:

Product Description

Eнргетски стимуланс за Вашиот тренингот стимуланс во практично пакување
– Научно дизајнирана комбинација на активни состојки!
– Ја зголемува енергијата!
– Бета-аланин како CarnoSyn®!
– Додаден PeptoPro®!
– Ја зголемува издржливоста!
– Го зголемува производството на азотен оксид!
– 0% шеќер!
– 0% масти!

Мотивација игра клучна улога во постигнувањата во спортот. После напорниот и супер активниот ден (животен стил), мотивацијата за вежбање е на многу ниско ниво! Тоа е причината зошто XTREME NAPALM® SHOT серијата е наменета.
Додаток во исхраната XTREME NAPALM® во течна форма е производ посветен на оние лица, кои водат активен животен стил. Особено се препорачува пред тренингот, кој исто така, бара зголемување на мотивацијата и концентрацијата. Компоненти во производот имаат цел да му помогнат на телото за време на зголемен физички и ментален став. Зголемувањето на силата, се зголемува концентрацијата и брзината на реакција. Моќни активни состојки спакувани во практични пакувања од 60 мл. во течна форма.
Секоја доза на Xtreme NAPALM® SHOT испорачува научно дизајнирана мешавина на физиолошки активните состојки, без додавање на креатин или непотребни јаглехидрати.
Добивате четири активни состојки во Xtreme NAPALM® SHOT:
– бета-аланин;
– таурин;
– кофеин;
– glucuronolactone кои допринесуваат за подобрување на перформансите и силно го стимулираат телото за интензивно вежбање.
Покрај тоа Xtreme Napalm® е збогатен со PeptoPro® (хидролизиран казеин), кој обезбедува аминокиселини и брзо им помага и штит мускулите за време на вежбање и го намалува оштетување на мускулите. На пример, во вториот час вежбање, телото добива 5 – 15% од својата енергија од амино киселини. Без консумирање на аминокиселини во текот на тоа време, телото буквално ќе ги собираат потребните состојки од мускулната ткиво (катаболизам). Xtreme Napalm® збогатен со PeptoPro® – резултира со подобри перформанси и зголемена издржливост.
Стапката на апсорпција на состојките од составот е значително поголема од различни форми (таблети или капсули). Тоа е причината зошто овој производот делува побрзо. Спакуван со мало шишенце, погодно за Вашиот џеб, со извонреден вкус од јаболко & мента и лимон & мента – Xtreme NAPALM® SHOT е идеалното решение за Вас!!!
Екстрим Креатин. Додаток во исхраната. Ја збогатува исхраната со креатин, таурин и витамин Б6, препорачлив за возрасни лица кои имаат тренинзи со висок интензитет. Креатинот го подобрува физичкиот перформанс во последователни, краткотрајни тренинзи со висок интензитет, позитивни ефекти се добиваат со дневен внес од 3г креатин.
Состав: Креатин монохидрат, таурин и витамин Б6 (пиродоксин хидрохлорид).
Начин на употреба:Измешајте една доза прашок (5г) со 250мл вода, испијте ½ порција пред и ½ порција по завршување на тренинг.
Предупредување:Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не употребувајте го ако сте трудни или доите. Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес.
По користење на суплементот може да дојде до зголемување на телесната тежина. Додатокот за исхрана не смее да се користи како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Држете го вон дофат од деца. Чувајте го на суво и ладно место, подалеку од сончеви зраци.

Loading...