Whey Core Protein

Whey Core Protein

Whey Core Protein

2,900.00

Whey Core
Веј Кор. 100% протеински концентрат од сурутка
Протеински производ кој ви нуди најчист извор на протеини. Протеините придонесуваат во зголемување и одржување на мускулна маса и учествуваат во одржување на здрави коски.
Дози во пакувањето: 76
Состав:
– 23 грама протеин
– 5 грама БЦАА
– 4 грама Глутамин
Препорачан дневен внес: Измешајте една доза прашок (30г) со 200мл вода или млеко. Испијте пред или веднаш по завршување на тренингот
Достапно во вкус на: Ванила, банана-праска, јагода и чоколада.

5 in stock

Category:

Product Description

Веј Кор. 100% протеински концентрат од сурутка
Протеин од сурутка. Додаток во исхраната. Со засладувачи. Протеински производ кој ви нуди најчист извор на протеини. Протеините придонесуваат во зголемување и одржување на мускулна маса и учествуваат во одржување на здрави коски.
Состав: Протеински концентрат од сурутка, ароми, какао, агенс против стврднување (силикон диоксид), згуснувачи (карбоксиметилцелулоза), боја Е162, сол, регулатор на киселост (лимонска киселина), бои (Е150а, Е160а), засладувач (сукралоза).
Препорачан дневен внес: Измешајте една доза прашок (30г) со 200мл вода или млеко. Испијте пред или веднаш по завршување на тренингот
Предупредување: Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија.
Содржи млеко и соја.
Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес.
Не употребувајте го ако сте трудни или доите.
Додатокот за исхрана не смее да се користи како замена за разновидна и добро балансирана исхрана.
Балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани.
Држете го вон дофат од деца.
Чувајте го на суво и ладно место, подалеку од сончеви зраци.
Достапно во вкус на: Ванила, банана-праска, јагода и чоколада.
Порција: 1 доза

Дози во пакувањето: 76
Состав:
– 23 грама протеин
– 5 грама БЦАА
– 4 грама Глутамин
Нутритивни вредности во 100г 30г
Енергија 1643кџ 499кџ
Масти 7,5г 2,3г
Од кои заситени 5,2г 1,6г
Јаглехидрати 4,2г 1,3г
Од кои шеќери 4,1г 1,2г
Влакна 0,3г 0,1г
Протеини 76г 23г
Сол 0,4г 0,12г
Амино-киселински профил во 100г Веј
Л-леуцин 8г
Л-исолеуцин 4,3г
Л-валин 4,4г
Разгранети ланци на
амино киселини ( БЦАА ) 16,7г
Л-аспарагинска киселина 8,1г
Л-глутамска киселина 13,0г
Л-серин 4,0г
Глуцин 1,4г
Л-хистидин 1,4г
Л-аргинин 2,0г
Л-треонин 5,5г
Л-аланин 3,6г
Л-пролин 4,3г
Л-тирозин 2,3г
Л-метионин 1,4г
Цистин 1,8г
Л-фенилаланин 2,4г
Л-лизин 6,9г
Л-триптофан 8,0г

Loading...